Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Geologija>Naudingosios Lietuvos iškasenos

Naudingosios Lietuvos iškasenos

  
 
 
1234567
Aprašymas

Gėlas požeminis vanduo. Mineralinis požeminis vanduo. Mineralizuotas požeminis vanduo. Klintis. Dolomitas. Statybinis smėlis ir žvyras. Durpės. Nafta ir dujos. Sapropelis. Gintaras. Molis. Opoka.

Ištrauka

Daugelio šalių ekonominė padėtis nemaža dalimi priklauso nuo jų gelmėse esančių naudingųjų iškasenų. Nors Lietuva negali ypatingai pasigirti žemės gelmių turtais, tačiau ir tokios žaliavos kaip molis, smėlis, žvyras ar dolomitas, nekalbant jau apie požeminį vandenį, yra didelis valstybės turtas. Juo labiau, kad žemės gelmėse yra daug ir kitų išteklių, kurie dar neeksploatuojami arba net nepakankamai ištirti.

Vertinant Lietuvos gelmių išteklių ištirtumą reikia pažymėti, kad jis yra nevienodas atskiroms naudingosioms iškasenoms. Vienų naudingųjų iškasenų ištirti ištekliai siekia 10-60% prognozinių išteklių ( gėlas požeminis vanduo, klintis, dolomitas, molis, žvyras, durpės, opoka ), o kai kurios perspektyvios naudingosios iškasenos (geležies rūda, glaukonitas, gintaras, akmens druska ir t.t.)| apskritai mažai tirtos.

Naudingųjų iškasenų gavyba pastaraisiais metais, pradedant 1991 m., kasmet mažėjo ir dabartiniu metu yra sumažėjusi nuo dešimčių procentų ( gėlas požeminis vanduo ) iki kelių kartų ( dolomitas, klintis, opoka, molis ir t.t.). Kai kurios žaliavos (sapropelis) apskritai nebekasamos. Sumažėjo ne tik gavyba, bet ir panaudojimas. Šiuo metu daugelis gamyklų, perdirbančių naudingąsias iškasenas, dirba 30-50 % pajėgumų.

Pastaraisiais metais Lietuvoje buvo eksploatuojama vienuolika rūšių naudingųjų iškasenų: požeminis gėlas ir mineralinis vanduo, klintis, dolomitas, opoka, molis, smėlis, žvyras, durpės, nafta, gintaras ir sapropelis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-09
DalykasGeologijos referatas
KategorijaGeografija >  Geologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis45.93 KB
Autoriuselivizkap
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word iskasenos lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą